Image is not available

A vision without action is merely a dream...

Slider

סקירה שבועית 29/8/2010

29 אוגוסט 2010
סקירה שבועית- 29/8/2010

מדד המעו"ף- ת"א 25-


מדד המעוף פותח את יום המסחר במגמה חיובית ורושם עלייה של 0.67% .
בין המניות הבולטות ניתן למצוא את דלק קידוחים יהש שעולה כ- 6.4% ואבנר יהש הרושמת עליה של כ- 5.8% לאור תגליות הגז במתקן לוויתן.


השבוע הקרוב יסגור את עונת הדו"חות הרבעוניים בבורסה. סוף השבוע בוול סטרייט נחתם בעליות שערים חדות ומפתיעות שהובילו לפתיחת שבוע מסחר אופטימי בכותלי אחד העם.
השוק עולה והמשקיעים אופטימיים אך באותה מידה השוק יכל להיות פסימי ומעורער, ציבור המשקיעים מתנדנד כמו עלה נידף ברוח ומשנה את דעתו עם כל תנודה קלה של השוק , כל תנודה של 1.5% במדד המעו"ף גורם לשינוי תפיסתי בעיני המשקיעים והאנליסטים כאחד.
לפי המלצות הבנקים הבכירים בשוק הישראלי, לאומי ופועלים,ההשקעה לטווח הקצר מסוכנת אך לטווח הרחוק ההשקעה במניות תשתלם.
במצב בו אנו נמצאים הדבר החשוב ביותר הוא העיתוי, כשכל שלושה ימים " מתהפכת" המגמה צריך לזכור את הכיוון השני, כלומר השוק עלה במשך שלושה ימים ותחושת הרוויה שוררת לא צריך לפחד לממש או אפילו להיכנס לפוזיציית שורט ולעשות את הסיבוב על המהלך הבא של השוק , באותה נשימה פוזיציית לונג תהיה אפקטיבית גם כן. מימוש הרווחים הוא המוטו המניע את הפוזיציה, אין סיבה לחכות למהלך ארוך אפשר להיכנס ולצאת בכל סיבוב מחדש.

שוק ההון ללא ספק נהנה מעליות שערים וינצל כל מומנט חיובי כדי לעלות כמה שרק אפשר, אך בניגוד לשבועות הקודמים בהם ישראל הפגינה איתנות לעומת שאר שווקי העולם, בשבוע האחרון כאשר שווקי העולם ירדו ישראל ירדה עוד יותר, במקום למתן את הנפילה היא האיצה בה, יכול להיות שמדובר במימוש קל של גופים גדולים או פדיון של קרנות נאמנות ויכול להיות שהאמונה בשוק התערערה מעט....
בכל אופן מגמת העלייה נמשכת ,לאור חציית נקודת ההתנגדות ברמת 1140 ותמיכתה החזקה של רמת ה-1130, ניתן לראות באופק את רמת ה-1160 שהולכת ומתקרבת ברגעים אלו.
סטיות התקן מתאוששות ועומדות על 15, העלייה הקטנה הזו מסמלת תחילת מסחר ותזוזה בשוק.

מניות הגז חוגגות, ההתעוררות של מניות הגז בחצי שנה האחרונה חסרת תקדים, כל פעם שחושבים שזהו השיא מגיח ומגיע שיא נוסף.
עם הזמן עוד ועוד חברות גז/נפט הצטרפו למדד המעו"ף, "המזל" שלנו הוא שהחברות הללו קיבלו משקלים קטנים ואף זניחים במדד ולא יכולות להזיז את המדד ברמות קיצוניות כפי שהן זזות ולמרות משקלן הן אחת הסיבות המרכזיות לעליות השערים הבוקר, כנראה שמציאת גז מחדירה אווירה אופטימית ומשגשגת לשוק ההון הישראלי.
S&p500
מדד s&p500 סגר את שבוע המסחר בעליות שערים הגיע לרמת ה-1063 נקודות ורשם עליות של 1.66%.
ביום שישי האחרון נאם בן ברננקי, יו"ר הפדרל והכריז כי הבנק המרכזי "יעשה כל שביכולתו על מנת להבטיח את המשך ההתאוששות הכלכלית..", בנוסף פרסמו נתוני תמ"ג טובים.
ארה"ב שרק חיכתה לנתון טוב לאחר רצף הפרסומים הרעים שפקדו אותה בחודש האחרון קפצה על ההזדמנות ורשמה עליות שערים של 1.66%.

מבחינה טכנית רמת ה-1100 נשארת נקודת התנגדות ומנגד עומדת נקודת התמיכה ברמת ה-1052.
בטווח הארוך אנחנו נמצאים בתוך מגמת עלייה שמראה סימני דשדוש בימים אלו.


נכתב ע"י אביבית גוטהילף
פרוקסימה ניהול השקעות

http://www.proxima.co.il


הסתייגות:פרוקסימה ואו הכותב עשויים להיות בעלי עניין אישי בנכסים הפיננסים המוזכרים בסקירה זו.
אין לראות בנכתב כייעוץ לרכישה או מכירת נכסים פיננסיים. המלצה זו אינה מתחשבת בצרכיו ובנתוניו הפיננסיים של כל אדם. העושה שימוש כלשהו בהמלצה זו, עושה זאת על אחריותו בלבד, כל הכתוב כאן הינו בגדר המלצה בלבד.לתיאום פגישה 03-5251544

Please publish modules in offcanvas position.

צור קשר