Image is not available

A vision without action is merely a dream...

Slider

סקירה שבועית 11/09/11

11 ספטמבר 2011

סקירה שבועית 04/09-08/09/11:
מדד המעו"ף:

שבוע שלילי במיוחד עבר על הבורסה בת"א, השבוע התחיל בפאניקה מכיוון טורקיה והצהרות ארדואן, המשיך בדיבורים על העלאת ההשתתפות של חברת מפעלי ים המלח בהוצאות קציר המלח והעלאת תמלוגי המדינה מרווחי החברה, דיבורים שהובילו את החברה לישראל לירידה שבועית של 22% ואת כי"ל לירידה שבועית של 16%.
בנוסף, שמועות כי הממונה על ההגבלים העסקיים עומד להכריז על שותפויות לוויתן כמונופול, הובילו לירידות חדות בחברות קבוצת דלק ורציו שירדה בסיכום שבועי 16%.
בסיכום שבועי מדד המעו"ף ירד 6.13% ומדד הנדל"ן 7.5%.
בדומה לשבוע שעבר גם בסוף השבוע הנוכחי החדשות הבולטות הגיעו מארה"ב עם נאומי יו"ר הפד, ברננקי והנשיא אובמה, כשהאחרון הציג תוכנית רחבה מאוד בעלות של כמעט 500 מיליארד $ , תוכנית שכנראה אכזבה את המשקיעים, שכן המדדים המובילים בארה"ב הגיבו בירידות שערים של 2.5%.
בעקבות הירידות בארה"ב ובאירופה בסוף השבוע, המעוף פתח גם השבוע בירידה חדה, וזה שבוע שני ברציפות שהמעו"ף
נפתח בפתיחה אנגלית למדד 1035 , כאשר במעו"ף דסק"ש בולטת בירידה של 4.5%, חברה לישראל 4% ,וטבע ופרטנר שיורדות יותר משלושה אחוזים בעקבות פער ארביטרז' שלילי.
נכון ליום חמישי, סטיית התקן על אופציות המעו"ף עומדת על 30% ויחס הפוט קול עומד על 0.97 (ניתן לראות כי נוצרו יותר פוזיציות קול במהלך השבוע האחרון).


האפיק הסולידי:

המגמה השלילית הופיעה גם באפיק הסולידי כשמדדי התל בונד ירדו כ- 2.5%, האג"ח הממשלתיות רשמו ירידות שערים בעיקר במח"מים הארוכים.

הגלילים ירדו בכ- 0.6% במח”מ הארוך והשחרים ירדו בטווחים הארוכים בכ- 0.4%.


זירת המאקרו:

לאור המגמה השלילית בשווקים, הדולר עלה השבוע בשיעור של כמעט 3% לשער של 3.695.

חברת הייעוץ S&P שרק לאחרונה הורידה את דירוג החוב המושלם של ארה"ב, העלתה בסוף השבוע את דירוג האשראי של ממשלת ישראל לרמה של A+ מדירוג קודם של A , בחברה ציינו לטובה את המדיניות שישראל נקטה בה בתקופת המשבר, ואת הצמיחה הגבוהה במשק.
נתונים חשובים שיפורסמו השבוע (מחר, יום ב') הם פרוטוקולי החלטת הריבית של בנק ישראל ומדד המחירים לחודש אוגוסט.S&P500 :

 

בדומה לשבוע שעבר, גם השבוע השווקים בארה"ב הגיבו בצורה שלילית לנאומים של ברננקי (ששוב לא היה לו מה להציע), ואובמה, שדווקא עם תוכנית גרנדיוזית בהשקעה של כמעט 500 מיליארד $ שבעיקר פונה לצמצום האבטלה, אך כבר נשמעים ביקורות על כך שהתוכנית יקרה מדי ולא תספק את העבודה.
בסיכום של שני ימי המסחר המדדים הבולטים ירדו בסביבות 4%.

הזהב עומד על 1860$ ,הויקס (מדד הפחד) על 38.5 (לאחר עליה של 12% ביום שישי) ותשואת האג"ח לעשר שנים עומדת על 1.915%.
השבוע הקרוב בניו יורק:

ביום שלישי - מדד מחירי הייבוא.

ביום רביעי - מכירות קמעוניות.

ביום חמישי - מדד
המחירים לצרכן, ותביעות ראשונות לדמי אבטלה.


תחזית להמשך השבוע:

כמו שאנו רואים הבוקר נפתח בירידות בולטות, בהמשך למגמה בניו יורק בימים חמישי ושישי, ובתגובה לאירועים במצרים בשבת, נקודה חיובית שכנראה תשפיע לטווח הארוך יותר היא העלאת הדירוג של S&P , אבל נכון ליום ראשון בבוקר היא לא מורגשת.
בהמשך השבוע נמתין לתגובת השווקים לתוכנית אובמה לאחר עיון מעמיק יותר, וכמו שבוע שעבר נמתין להתפתחויות בנוגע ליוון , שהסיכויים לחדלות פרעון עלו לאחרונה, עם חששות מהורדות דירוג לבנקים אירופאים שחשופים לכלכלה היוונית.

.

הסתייגות:פרוקסימה ואו הכותב עשויים להיות בעלי עניין אישי בנכסים הפיננסים המוזכרים בסקירה זו.
אין לראות בנכתב כייעוץ לרכישה או מכירת נכסים פיננסיים. המלצה זו אינה מתחשבת בצרכיו ובנתוניו הפיננסיים של כל אדם. העושה שימוש כלשהו בהמלצה זו, עושה זאת על אחריותו בלבד, כל הכתוב כאן הינו בגדר המלצה בלבד.

לתיאום פגישה 03-5251544

Please publish modules in offcanvas position.

צור קשר