Image is not available

A vision without action is merely a dream...

Slider

מעדיפים מניאקים

17 נובמבר 2009
perry

בחורות מעדיפות מניאקים. לא כולן כמובן. בגיל מסוים רב הגברים מבינים שצריך להיות מניאק כדי להצליח עם בחורות. לשמחתי כבר הרבה שנים שאני לא מוטרד מהאמת הקשה הזו, אבל בתקופה האחרונה התחלתי להפנים שמניאקים מועדפים לא רק על ידי בחורות אלא גם על ידי משקיעים. הפרשיות שהתפרסמו בשנה האחרונה בעיתונות הכלכלית מצביעות בדיוק על כך: משקיעים מעדיפים מנהלי השקעות מניאקים.

באינטרנט ניתן למצוא לא מעט "מחקרים מלומדים" שנעשו על ידי נערים מחוצ'קנים המסבירים את הנטיה של בחורות להעדיף מניאקים. מה"מחקרים" עולה כי בחורות מחפשות ריגוש, הן משתעממות בקלות מבחורים נחמדים לכן מעדיפות את הקשים להשגה. קשרים מן העבר ואקסים מאכזבים גורמים לבחורות לאבד את אמונם בטוב והנחמד ולחשוד בכל מי שנראה כזה. עוד עולה מן המחקרים, שבחורות מאמינות שהכל מגיע להן ולכן מי שנותן להן את מה שהן רוצות, זוכה ליחס של מובן מאליו.נשמע כל כל פשוט. לא?
האם יתכן שגם להטיה של משקיעים לטובת מנהלי השקעות מניאקים יש את אותם השורשים? מעין שילוב של חיפוש אחרי ריגוש, חוסר אמונה במנהלי השקעות רגילים והרגשה שהכל מגיע.
איך אפשר להסביר אחרת את ההונאה הגדולה מכולן? זו של ברני מיידוף. אצל מיידוף השקיעו גם משקיעים מתוחכמים שהאמינו באמת ובתמים שהם שייכים לקבוצה מובחרת של משקיעים הראויים לקבל תשואות גבוהות.
איך אפשר להסביר אחרת את הנפילה של אנשי עסקים כמו יגאל אהובי ומיקי דורסמן אצל ניק לוין. זה האחרון, המעיד על עצמו כעל מכור להימורים, קיבל ממשקיעים סכומי כסף דמיוניים להשקעה פשוט כי הדרך בה הוא השקיע הצליחה לרגש אותם.

גם מוני פנאן מכר ללקוחות "הבנק" שלו את ההתרגשות מהשגת רווחים שאי אפשר לקבל במקומות אחרים ביחד עם ההרגשה שזה מגיע רק להם כי הם חברים של מוני. וזה עבד. זה תמיד עובד עד שזה פתאום מפסיק לעבוד. פתאום.
פתאום התברר לדוד פתאל, הבעלים של רשת מלונות פתאל, שהברוקר שהוא השקיע דרכו כ – 3 מליון שקלים הפסיד את רוב הכסף תוך שעות ספורות, בהשקעה באופציות מעוף. פתאום.
ואז אתה שואל את עצמך איך? איך זה שבחורות, אה סליחה, איך זה שמשקיעים חכמים ומתוחכמים נופלים בכזאת קלות אצל מנהלי השקעות שאי אפשר להגדיר אותם אלא כמניאקים?
אלו הן כמובן דוגמאות קיצוניות, אבל ניתן למצוא ניהול כספים בעל מאפיינים כאלו גם אצל מנהלי השקעות אחרים, כאלו שלא בהכרח גלשו להתנהגות פלילית כמו בדוגמאות הנ"ל. איך מזהים התנהגות כזו? זה פשוט. לא צריך בשביל זה רגולציות מסובכות, צריך רק קומון סנס.
אם מציעים לכם לנהל את כספכם בלי עמלה או עם עמלה מאוד נמוכה, זה לא כי אתם מיוחדים ומעניינים, אלא כי מרוויחים עליכם במקום אחר. אם הצלחתם לקבל תשואה גבוהה משמעותית ממה שמקובל בשוק, זה לא בגלל שאתם לקוחות מועדפים או בעלי יכולת התמקחות יחודית אלא רק בגלל שלקחתם על עצמכם סיכון גבוה יותר. וכמובן , זה שמישהו עושה לכם טובה בכך שהוא מוכן לקבל את כספכם לטיפולו, לא מצביע דווקא שאתם שייכים למועדון שווה ואקסלוסיבי.

כאשר מחליטים היכן להשקיע סכום כסף ואצל מי, יש לברר דבר ראשון מה הם הסיכונים שעל פיהם ינוהל הכסף ומה הן העלויות. צריך להיות ברור שחייב להיות סיכון וחייבות להיות עלויות. מנהל השקעות מניאק, ייתן את ההרגשה שאחד הגורמים לא קיים. זה כמובן לא יכול להיות ובשלב מסויים זה גם יתברר, רק שאז זה יכול להיות מאוחר מידי.


מניות

בכל השווקים הפיננסים בעולם שוררת עכשיו אווירה אופטימית. מידי פעם מגיע גל של חששות שמתנפץ לאחר מספר ימים על קרקע המציאות. המציאות היא שכל הכלכלות נמצאות עכשיו בעיצומה של התאוששות מהשפל הקשה שחווינו בשנה החולפת. ההתאוששות לא תסתיים בקרוב. אנחנו אמנם לא בתחילת הדרך אבל אנו רחוקים מסופה.
המלצתנו: ברמות האלו, השווקים עדין אטרקטיביים.


שוק האג"ח
מדד המחירים לחודש אוקטובר עלה כצפוי ב 0.2%. העלייה המתונה לא מחייבת את נגיד בנק ישראל לפעול מיידית ולעלות את הריבית, אך אנו סבורים שהנגיד ינצל את ההזדמנות ויעלה את הריבית כדי לאותת שהוא מודע לסכנות האינפלציוניות.
המלצתנו: להישאר באפיקים שקליים קצרים.


מט"ח
מחירי הסחורות המאמירים והשווקים העולים ברחבי העולם ממשיכים להחליש את הדולר. המטבע האמריקאי הסובל מריבית אפסית לא מראה סימנים של התאוששות כבר תקופה ארוכה. גם בישראל הדולר יתקשה להתאושש בייחוד עכשיו שהציפיות להעלאת הריבית על השקל מתגברות.
המלצתנו: הדולר ימשיך להיחלש.


הסתייגות:
אין לראות בדף זה כייעוץ לרכישה או מכירת נכסים פיננסיים. המלצה זו אינה מתחשבת בצרכיו ובנתוניו הפיננסיים של כל אדם. העושה שימוש כל שהוא בהמלצה זו, עושה זאת על אחריותו בלבד.

נתוני שוק - נכון לתאריך 17/11/2009
ערך
שינוי חודשי
שינוי מתחילת השנה
ת"א 25
1067.9
2.49
63.09
דאו
10437
3.72
18.93
נאסד"ק
2203
1.38
39.70
דולר / ש"ח
3.768
1.34
0.89-
ריבית בנק ישראל
0.75
0.00
1.00
אינפלציה
104.9
0.19
3.66
הסתייגות: אין לראות במאמר זה כייעוץ לרכישה או מכירת נכסים פיננסיים. המלצה זו אינה מתחשבת בצרכיו ובנתוניו הפיננסיים של כל אדם. העושה שימוש כלשהו בהמלצה זו, עושה זאת על אחריותו בלבד.
לתיאום פגישה 03-5251544

Please publish modules in offcanvas position.

צור קשר