Image is not available

A vision without action is merely a dream...

Slider

סקירה שבועית 9/5/10

09 מאי 2010

מדד המעו"ף

אחת התבניות החזקות ביותר המצביעות על היפוך מגמה היא תבנית ה- M שאת תחילתה ניתן לראות על גבי גרף המעו"ף , תבניות שכאלו רואים רק לאורך זמן ולפני שינוי מגמה משמעותי. הפסגה הכפולה יוצרת קו התנגדות חזק ביותר , לכן נראה שאת השיא אנו לא עומדים לחצות בקרוב, המשקיעים הגדולים והקטנים מבינים שאין סיבה להתווכח עם השוק ומתחילים לממש .

אחרי ירידות השערים המסיביות במהלך הסופ"ש באירופה וארה"ב פתחה הבורסה בארץ בירידה של 2.88% וחצתה קו תמיכה ברמת ה-1135 נקודות בהינד עפעף כשממולה נמצא קו ה-1100 .
רמת ה-1100 הינה קו תמיכה פסיכולוגי שכן להרבה גופים קו זה עלול להוות
stoploss – כלומר נקודה בו הם מוציאים את כספם מהבורסה ,מממשים את סחורתם ועוברים להשקעות פיננסיות סולידיות יותר , כמו אג"ח ממשלתיות, מק"מים וכדומה.

קרוב מאוד לקו התמיכה ב-1100 נמצא קו התמיכה הבא ב1090-אם המדד יחצה את קו ה-1090 כלפי מטה הצפי להמשך ירידות יהיה ממשי מאי פעם.
נתון חשוב שהולך להתפרסם מחר עשוי להשפיע על מדד המעו"ף , לבלום את הירידות ואף לשפר את שערי המניות , ע"פ גורמים במשרד האוצר מועצת ה-
OECD צפויה לאשר את כניסתה של ישראל לארגון .ע"פ בכיר במשרד האוצר: "הכול מוכן והכול בשל, הן מבחינה פוליטית והן מבחינה מקצועית. יש 99.9% הסתברות שהם מאשרים "
עדיין אי אפשר להחליט בוודאות אם מדובר בתחילתה של מפולת או בתיקון שכולם חיכו לו כל הזמן.

כמו שציינתי בעבר , התחלה של היפוך מגמה טמונה במתנדים המספרים לנו את הסיפור לפני שניתן לראות אותה על הגרף , בימים אלו אנו רואים את המתנדים ברמות שפל שלא ראינו זמן רב.
לאור הסממנים ניכר כי השוק לפני מהלך משמעותי וכדאי לצמצם השקעות או לגדר את התיק.

ברגע שהשוק יראה סימני התאוששות ויחצה את קו ה-1165 אז כדאי לשקול רכישות שוב.

DAX

מסתבר שמשבר אירופה קשה משחשבנו , שכן מדדי אירופה ירדו בשבוע האחרון מרמת ה- 6200 ל-5715 ירידה חדה, אך עם זאת בסוף יום המסחר הודיעו מנהיגי האיחוד האירופי על "קרן ייצוב" - קרן סיוע שבאה למנוע את התפשטות משבר החובות של יוון למדינות אחרות.כמו כן הודיעו מנהיגי האיחוד כי יינתן סיוע ליוון בסך 110 מיליארד דולר.
היקף הפעילות והסיוע של קרן הייצוב עדיין אינו ברור ומנהיגי האיחוד יפגשו היום בבריסל ויתאמו פרטים מדויקים יותר .
הדאקס עומד בדיוק על נקודת התמיכה שלו 5714 , בשלב זה לא ברור אם הדאקס יחצה את נקודת התמיכה או שמה יתמך בה , אם יחצה הדאקס את ה- 5714 כלפי מטה הרי שצפויה לו ירידה עד לרמת 5560 בטווח הארוך.


s&p500

הs&p עבר טלטלה בסופ"ש האחרון ונרשמו ירידות שערים חדות ,אחת הסיבות לירידות אלו היתה פעולה באופציות המדד שגרמו לתדהמה ובהלה בשוק האמריקאי.
בהתחלה חשבו כי מדובר בטעות אנוש או טעות של מכונות מסחר אך הממצאים אינם ברורים וכרגע מתנהלת חקירה ע"י רשות ניירות הערך האמריקאית והנציבות למסחר בחוזים עתידיים.
אין ספק שמעבר לאירוע המסתורי שנרשם בוול סטריט כלכלת ארה,ב מושפעת מהקריסה של אירופה בסוף השבוע האחרון .
עם פתיחת המסחר ביום שני תהיה לנו פרספקטיבה טובה יותר לגבי כיוון השוק.
כמו כן ניתן לראות שה-
s&p חצה קו תמיכה חשוב המשתלב עם קו פיבונאצ'י – 61.8%
זהו קו תמיכה חשוב שנכון להיום הפך לקו התנגדות.

הסתייגות:פרוקסימה ואו הכותב עשויים להיות בעלי עניין אישי בנכסים הפיננסים המוזכרים בסקירה זו.
אין לראות בנכתב כייעוץ לרכישה או מכירת נכסים פיננסיים. המלצה זו אינה מתחשבת בצרכיו ובנתוניו הפיננסיים של כל אדם. העושה שימוש כלשהו בהמלצה זו, עושה זאת על אחריותו בלבד, כל הכתוב כאן הינו בגדר המלצה בלבד.
כל הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת
biztrade . לקישור לאתר-http://www.biztrade.co.il /

לתיאום פגישה 03-5251544

Please publish modules in offcanvas position.

צור קשר