Image is not available

A vision without action is merely a dream...

Slider

סקירה שבועית 22/11/09

22 נובמבר 2009
את הגרפים והניתוחים הטכניים המלאים ניתן למצוא באתר ספונסר www.sponser.co.il תחת המדורים "ניתוח מדדים", "ניתוח מניות" ו- "על רגל אחת".

ניתוח מדדים

סקירה שבועית – מגמה מעורבת נרשמה בבורסה בת"א בסיכום שבוע המסחר החולף. המדדים המובילים סיימו את רוב ימי המסחר למעט יום ראשון בתנודות קלות בלבד ללא שינוי מהותי. במדד ת"א 100 בלטה לטובה מניית אמפל אמריקן שזינקה בלמעלה מ- 16% לאחר שאיש העסקים יוסי מימן רכש את השליטה בחברת 012 סמייל של שאול אלוביץ' לפי שווי של 1.2 מיליארד שקל דרך חברת אמפל. מנגד, מניות מליסרון ובריטיש ישראל התממשו בכ- 6% כל אחת. באפיק הסולידי, מדדי התל בונד נסחרו גם השבוע במגמה חיובית ורשמו עליות שערים קלות של כ- 0.3% בממוצע. באג"ח הממשלתי נרשמה מגמה מעורבת כשבאפיק הצמוד נרשמו עליות של עד 0.8% במח"מ הארוך ובאפיק השקלי השחרים רשמו ירידות שערים קלות. מחזורי המסחר היו גבוהים מהממוצע ועמדו על כ- 1.8 מיליארד ש"ח ליום.
שבוע המסחר נפתח בעליות שערים של כ- 0.5% בהתאם למגמה החיובית שנרשמה ביום שישי שעבר בבורסות ארה"ב ולאחר פרסום מדד המחירים לצרכן שרשם עליה של 0.2% בחודש ספטמבר בדומה לציפיות. עליות השערים התחזקו עד לשעות הצהריים, אולם בהמשך היום המגמה החיובית התמתנה בהדרגה כאשר מדד הנדל"ן עבר להיסחר במגמה שלילית בהשפעת מניית אפריקה ישראל שחתמה את יום המסחר בירידה של כ- 6%. יום שני נפתח בעליות שערים נאות בהשפעת המגמה החיובית בפתיחת שבוע המסחר בבורסות אירופה ואסיה. עליות השערים מפתיחת המסחר התמתנו בשעות הצהריים בהשפעת החוזים העתידיים עד לשעת הנעילה. את המגמה החיובית הובילו מניות ת"א 75, מנגד מניות הבנקים נסחרו בטריטוריה השלילית והעיבו על מדד המעו"ף. מניית אפריקה בלטה הפעם לטובה כשזינקה בכמעט 10% לאחר שלבייב הודיע כי הגיע להסדר גם עם בנק הפועלים ויזרים כ- 500 מיליון ש"ח נוספים.
יום שלישי התאפיין גם הוא במגמה חיובית כאשר יום המסחר נפתח במגמה מעורבת בהתאם למגמה העולמית בבורסות אירופה ואסיה. בשעות הבוקר המדדים דשדשו סביב שערי הפתיחה, והחל משעות הצהריים המגמה החיובית החלה להתחזק בהדרגה. מניית דלק נדל"ן זינקה בכ- 17% לאחר שנודע היא היא מתכוננת למסע מימושים אגרסיבי. מניית לייזר דטקט קפצה ב- 101% לאחר שהודיעה לכל עובדיה על סיום העסקתם בחברה. נראה כי בעלי השליטה החדשים בחברה שלמעשה נותרה כשלד בורסאי עשוים להכניס בו פעילות חדשה לאחר כישלון הפעילות הקודמת. יום רביעי נפתח בעליות שערים קלות בעקבות הסגירה החיובית שנרשמה יום קודם לכן בארה"ב. בשעות הבוקר המדדים דשדשו בטווח מסחר צר, ולקראת סיום המסחר המדדים עברו להיסחר בטריטוריה השלילית בהשפעת החוזים העתידיים אשר התהפכו בעקבות מספר הודעות מאקרו מאכזבות.
אתמול, יום חמישי, המסחר נפתח ביציבות ובמגמה מעורבת על רקע נעילת המסחר יום קודם לכן בארה"ב. מיד לאחר פתיחת המסחר המדדים עבור להיסחר במגמה שלילית אשר התחזקה בהדרגה עד לצהריים, אולם אז המדדים החלו לתקן מעט כלפי מעלה, אולם לא הצליחו לסגור בטריטוריה החיובית וחתמו את יום המסחר בירידות שערים בהובלת מניות הנדל"ן. בסיכום יומי מדד המעו"ף ירד ב-0.04% ומדד הבנקים עלה ב- 0.42%.מחזור המסחר הכולל הסתכם ב- 1.4 מיליארד ש"ח.
בסיכום שבועי מדד המעו"ף עלה ב- 0.97%, מדד ת"א 75 עלה 0.15%, מדד הבנקים ירד 0.15%, מדד נדל"ן 15 רשם השבוע עליה של 0.89% ומדד התל-טק 15 רשם ירידה שבועית של 0.44%. בשוק המט"ח הדולר היציג רשם עליה שבועית של כאחוז לרמה של 3.81 ש"ח לדולר.
תחזית – מדד המעו"ף רשם כאמור עליות שערים של כאחוז בסיכום שבוע המסחר החולף והצליח לעת עתה לפרוץ את ההתנגדות מסוף חודש אוקטובר ברמות 1055-1060 נקודות. כעת, המדד צפוי להבחן בימים הקרובים מעל רמות אלה ואם יצליח להישאר מעליהן בתחילת שבוע המסחר הקרוב הוא צפוי להגיע לרמת 1100 הנקודות בחודש הקרוב. במקרה של שבירה כלפי מטה צפוי המשך הדשדוש שליווה את שוק המניות בשבועות האחרונים כשהתחתית מסומנת באזור רמת 1000 הנקודות.

מדד ת"א 25
ניתוח טכני - מדד המעו"ף פורץ או יותר נכון חוצה השבוע את השיא השנתי בקול ענות חלושה ובסיכום שבועי עולה כ- 1%. ניתן להגדיר את השוק בצורה הברורה ביותר, לונג כל עוד נסחר מעל רמת ההתנגדות שציינתי בשבוע שעבר 1057/8, שורט אגרסיבי וראשוני בשבירת רמה זו, שורט סולידי יותר יהיה בשבירת רמת 1050-1049. גאפ פתוח עדיין ממתין שנגיע אליו ברמת 1022 האם זה יקרה בשבוע הפקיעה ? אין לדעת. מחזורי המסחר ערים מאוד השבוע במניות ת"א 25 ונסחרים מעל לממוצע, סוחר שיושב מול המסך במשך רוב המסחר ראה מוכר עם היצע גדול יחסית כל העת בשוק על אף העליות ורמת השיא החדשה שנקבעה ב- 1075.72. היום מחזור נמוך יחסית לשלושת ימי המסחר האחרונים בהם היו מחזורים ערים לכל הדעות של מעל מיליארד ₪.

נגזרים - סטיות התקן עושות השבוע שפל חדש ל- 18.9 ולמעשה תומכות בעליות של שוק המניות, האם אופוריה רגעית או באמת חזרה לשגרה ? אני אישית חושב שיש כאן אופוריה בין אם רגעית ובין אם לא הסטייה כרגע נמוכות לתקופה ומסטיות התקן של המדד שנמצאת ב 20.5-20.
הסיכון בכתיבה של אופציות בשוק גבוה מאוד, בעיקר אחרי עליות חסרות מעצורים בני 8-9 חודשים במדדי העולם בכלל ובישראל בפרט. יש קולות שנשמעים לשני הכיוונים ראלי סוף שנה מצד אחד ומצד שני יש כאלה החושבים שיבואו מימושים בכדי לקבע רווחים ותשואות, אני מאמין יותר בבחירה השנייה, הרי צריך להשאיר משהו לתחילת השנה הבאה. שבוע פקיעה יכול להיות שבוע מתגמל מאוד או שבוע אכזרי מאוד, אין יותר מידי מקום לטעויות ולכן מי שמאמין בירידות שיעשה זאת בתבונה, או ע"י מרווח יורד או ע"י פרפרים וקונדורים אותו כנ"ל מי שמאמין בעליות בעיקר אם הסטייה תמשיך לרדת לא יישאר יותר מידי בשר בפרמיות. מי שמאמין בתנועות חדות יכול לקנות שוקתות או אוכפים אך רצוי לא להירדם בשמירה מכיוון שהתטא חזקה הרבה יותר מהווגה.

שקל-דולר – הדולר רשם בימים חמישי ושישי התחזקות נאה מול רוב מטבעות העולם בכלל ומול השקל המקומי בפרט, נכון להרגע הדולר נסחר מעל רמה של 3.80 ש"ח לדולר שמהווה רמת התנגדות (ראה גרף) ובמקרה של פריצה ברורה כלפי מעלה היעד הבא ניצב ברמה של 4 ש"ח לדולר.

מדד FTSE בריטניה - המדד כולל את 100 החברות בעלות שווי השוק והסחירות הגבוהים ביותר בבורסה בבריטניה. כפי שניתן לראות בגרף היומי המצורף מדד המניות הבריטי רשם עליות שערים נאות בשבועות האחרונים וכעת פרץ את רמת ההתנגדות 5300 נקודות אולם רק פריצה ברורה של רמה זו ותמיכה מעליה תהווה איתות קניה מחודש עם יעד ברמה של 5600 נקודות.

מדד נייקי - יפאן - המדד נותן איתות שלילי בשלב זה, עת שובר השבוע התכנסות מחירים כלפי מטה, וכן את רמת 9628 אופקי. למעשה המדד נתון זה זמן באיתות שלילי, עת נמצא מתחת לקווי מגמה יורדים ברורים לטווח הקצר/בינוני. יש לציין גם את המחזורים הגבוהים שאנו רואים לאחרונה במדד. לסיכום – המדד באיתות שלילי בשלב זה, כאשר כל עוד נמצא מתחת לרמת 9628, ובשילוב קו המגמה היורד, האיתות בתוקף. תמיכה חשובה ברמת 9000, אולם בדרך נמצא ממוצע 200, שם ייבחן המדד שוב, לפני המשך תנועה. איתות לתיקון עולה כלשהוא יתקבל רק בחציית ההתנגדות על רמת 9628. תנועה יורדת בתוקף, כאשר תמיכה קרובה על ממוצע 200 על- 9344, נכון להיום, ובאם שובר הולך לעבר רמת 9000. איתות חיובי רק בעת פריצת 9628.

ניתוח מניות

אמות (1097278) - החברה, אמות השקעות בע"מ, עוסקת במישרין ובעקיפין באמצעות תאגידים בשליטתה בהשכרה, ניהול ואחזקה של נכסים בארץ ובקנדה, וכן בייזום ופיתוח לשימושים עצמיים של מקרקעין הנמצאים בבעלותה. נכון למאי 2006 בבעלות אמות במישרין ובעקיפין, נכסי נדל"ן הכוללים מבני משרדים, מרכזים מסחריים, מרכולים, תחנות אוטובוס מרכזיות, פארקים תעשייתיים ומבני תעשיה. כחלק מפעילותה, נותנת החברה,אמות השקעות בע"מ, גם שירותי ניהול לחלק מהנכסים המוחזקים.
ניתוח טכני – המניה נמצאת במהלך עליות מתמשך כאשר קו תמיכה עולה וממוצע נע 50 תומכים בו לכל אורך הדרך. לטווח הקצר ניתן לראות כי איזור 840-850 הנקודות הוא איזור התנגדות שהמניה מתקשה שוב ושוב לפרוץ. התמונה הכללית של המתנדים מראה תמונה נייטרלית כמעט לחלוטין אך הגעה לאזור 800 הנקודות המהווה מפגש של התמיכה העולה וממוצע נע 50 יכולה להוות איתות כניסה אגרסיבי עם SL קרוב שישמור על יחס סיכון\סיכוי טוב לטרייד. שבירה של שתי התמיכות הנ"ל יהווה איתות שלילי לטווח הקצר.

כלל עסקי ביטוח (224014) - החברה, כלל החזקות עסקי ביטוח בע"מ, פועלת בעיקר בביטוח, בניהול קרנות הפנסיה וקופות גמל ובתחום השירותים הפיננסים וכן באחזקת סוכנויות ביטוח. כלל עסקי ביטוח פועלת בתחום ביטוח חיים וחיסכון ארוך טווח בענף ביטוח חיים, ענף קרנות הפנסיה וענף קופות הגמל וקרנות ההשתלמות. בתחום ביטוח כללי כלל עסקי ביטוח פועלת בתחומי ביטוח רכב חובה, רכב רכוש, ביטוח חבויות וביטוח רכוש אחר. כלל עסקי ביטוח עוסקת גם בענף ביטוח בריאות הנחלק למחלות ואשפוז וביטוח תאונות אישיות. פעילות ביטוח באירופה ובארה"ב מתבצעת באמצעות חברות בנות של כלל עסקי ביטוח. בתחום השירותים הפיננסים כולל בעיקר פעילויות בנקאות להשקעה, ניהול תיקים וקרנות נאמנות, ניהול השקעות עצמיות (נוסטרו), שירותים פיננסיים ומוצרים פיננסיים.
ניתוח טכני – המניה נמצאת בהתכנסות מחירים בין קו תמיכה עולה וקו התנגדות יורד. ניתן לזהות כי קו התמיכה העולה משתלב בשלב זה עם ממוצע נע 100 ששימש גם הוא כתמיכה במפגש האחרון. מחזורי המסחר הנמוכים בתקופה האחרונה והמתנדים הנמוכים מקשים בשלב זה לזהות לאיזה כיוון תהיה היציאה מהתכנסות המחירים הזו אך אנו מתקרבים על הגרף לנקודה בה אחד הקווים ייאבד את החשיבות שלו ונשאר עם תמיכה עולה או עם התנגדות יורדת שיתנו אינדיקציה טובה יותר להמשך התנועה.

קרדן NV (1087949) - החברה, קרדן אן. וי., הינה חברת השקעות ואחזקות, אשר פועלת, באמצעות חברות בנות וקשורות, בחמישה תחומי פעילות:
- נדל"ן: ייזום, פיתוח, בנייה, השכרה ומכירה של נדל"ן וכן בהשקעה בנכסים מניבים.
- מתן שירותים פיננסיים בארצות מרכז-מזרח אירופה.
- תשתיות: ייזום, ניהול וביצוע פרויקטים בעיקר בנושאים הקשורים למים, ביוב, איכות הסביבה וחקלאות.
- מסחר במוצרי צריכה: יבוא ושיווק כלי רכב מתוצרת General Motors) ויבוא ושיווק מוצרי חשמל ואלקטרוניקה.
- תקשורת וטכנולוגיות.
ניתוח טכני – המניה נמצאת בשלב זה על תמיכה אופקית ברמת 2600 הנקודות. בנקודה זו קיימת נקודת כניסה אגרסיבי טובה מבחינת יחס סיכון\סיכוי כאשרSL ימוקם קרוב יחסית בשבירה ברורה של 2572 הנקודות. במידה ורמה זו תשבר, יהווה הדבר איתות שלילי לטווח המיידי ובדיקת רמה זו מלמטה כהתנגדות תחזק אותו.

כור (649012) - החברה, כור תעשיות בע”מ, הינה חברת החזקות הפועלת בעיקר בתחומי טלקומוניקציה, אלקטרוניקה צבאית, אגרו-כימיה וכימיקלים אחרים, תיירות, טכנולוגיה והשקעות הון סיכון - זאת באמצעות חברות בנות שבבעלותה. מבין החזקותיה העיקריות של כור ניתן למנות את מכתשים אגן וטלרד. בספט’ 2007 הושלמה עסקת מיזוג לפיה נמכרה אי סי איי טלקום במלואה, ובכך חדלה כור מלהחזיק בה. נציין כי עד יוני 2007 הייתה מוגדרת כור כחברה כדואלית, כאשר מניותיה נסחרו הן בבורסה בתל אביב והן בניו-יורק. כאמור, נמחקו מניות כור מהמסחר בנסד"ק.
ניתוח טכני - מבט טכני למנייה מראה כי עדיין הטווח הרוחבי של התנועה נשמר בשלב זה , והמנייה מתקרבת , לפי הצפי , מהניתוח הקודם לרמת תקרת התנועה הרוחבית על 12000. בשלב זה הסיכון להיכנס גדול , ולמעשה לסוחרים מי שלקח את המהלך העולה מרמת התמיכה זה הזמן לשקול מימוש. איתות חיובי המשכי יתקבל רק במידה ותיפרץ רמת 12000 תוך גיבוי מחזורים . רמת התמיכה הקרובה למימוש כעת, בתוך התנועה הרוחבית (רמת האיזון בתוך הטווח) הינו 11240 כפי שמסומן בגרף.

בזן (2590248) - החברה, בתי זקוק לנפט בע"מ, עוסקת בשלושה תחומי פעילות:
- זיקוק: רכישת נפט גולמי וחומרי ביניים, זיקוקם והפרדתם למוצרים שונים. כמו כן, עוסקת בתי זיקוק במכירת מוצרי דלק מוגמרים ומוצרי ביניים ללקוחותיה בארץ ובחו"ל, וכן מספקת שירותי חשמל וקיטור ושירותי תשתית.
- פולימרים: ייצור פוליאתילן ופוליפרופילן, שהם חומרי הגלם העיקריים בתעשיית הפלסטיק.
- ארומטים: ייצור חומרים ארומטיים, אשר משמשים כחומרי גלם בייצור מוצרים אחרים.
ניתוח טכני- המנייה נמצאת בשלב זה בתבנית נפתחת –עולה דמוי יתד. לאחר שהגיעה לאחרונה לתקרת התבנית התממשה המנייה טכנית , כאשר רמת 200 מהווה תמיכה בשלב זה. ע"ס הסתכלות על כל מרכיבי הנתונים הטכניים , נ%
לתיאום פגישה 03-5251544

Please publish modules in offcanvas position.

צור קשר