Image is not available

A vision without action is merely a dream...

Slider

יום האהבה

13 פברואר 2007
איך אפשר שלא לאהוב את הבורסה בימים אלו? יום האהבה הבינלאומי, הלא הוא ואלנטינס' דיי, מוצא את הבורסה התל אביבית מפלרטטת שוב עם המונח "שיא של כל הזמנים". אין ספק שהבורסה בישראל קיבלה והעניקה הרבה אהבה למשקיעים בשנים האחרונות. המנוסים שבין המשקיעים יודעים שסוג האהבה הזה יתחלף לשנאה יוקדת ברגע אחד, שיהיה ודאי קשה וכואב, אך מדוע לא להתענג על האהבה כל עוד אפשר.

לציון יום האהבה מצאנו מספר מניות שעשויות לצאת נשכרות מיום האהבה, מניות שנרצה להתכרבל איתן בואלנטינס' דיי.
מניות של אתרי מכירות באינטרנט -EBAY איי ביי ו GMKT ג'ימרקט
חברה אי-ביי מפעילה את אתר המכירות הגדול והמפורסם ביותר באינטרנט תהייה גם השנה המרוויחה העיקרית מחג האהבה.
ואלנטינס' דיי הופך עבור רבים מהקמעוניים לחג השני בחשיבותו בשנה. רק חודשיים אחרי חגיגת הקניות של ראש השנה, חוזרים האמריקאים, בעיקר הגברים, לקנות מתנות עבור יקירותיהם. הדרך הנוחה לקניית מתנות לחברה או לאישה דרך הרשת הוא אתר אי ביי, ובאתר הפופולארי אכן נערכים לכך. בחיפוש באתר לפי המילה VALENTINE יתקבלו לא פחות מ – 14,000 מוצרים ורודים,מוזהבים, סקסיים ומתוקים להקיא.
eBay דיווחה בתחילת השנה על הכנסות של כ-1.7 מיליארד דולר ברבעון הרביעי - עלייה של 29% מהרבעון המקביל אשתקד. הרווחים ברבעון הרביעי הסתכמו ב-346 מיליון דולר שהם 25 סנט למניה.החברה עקפה את תחזית האנליסטים אשר העריכו כי ההכנסות יעלו ל-1.67 מיליארד דולר. בהתייחס לכל שנת 2006, הכנסות eBay עמדו על 6 מיליארד דולר וגילמו עלייה של 24% ביחס לשנת 2005. כמו כן, פורסמו בדוחות תחזיות חזקות לרבעון הראשון של 2007 .
חברה נוספת שתהנה מחגיגת הקניות של חג האהבה היא חברת ג'ימרקט, המפעילה אתר מכירות מקוון לשוק האסייתי כולו. בשל מיקומה של החברה בשוק המכירות המקוונות העולמי והפוטנציאל הקיים בה בחרה חברתYahoo לרכוש חלק ממניות החברה ולאחרונה אף צורפו 2 ממנהליה לדירקטוריון ג'ימרקט.

החדירה ההולכת וגוברת של הטכנולוגיה והאינטרנט לאסיה כמו גם העובדה שחג האהבה חוצה בשנים האחרונות, גבולות,דתות וגזעים, מעוררת את הציפייה שגם האסייתים יבחרו לפנק את בנות זוגם האוריינטליות במתנות שיקנו באמצעות אתר ג'ימרקט.

בסוף שנת 2006 פרסמה ג'ימרקט דוחות כספיים מצויינים לפיהן עלו מכירות החברה ברבעון השלישי בלמעלה מ-100% ורווחיה ב – 125% ביחס לרבעוון המקביל ב- 2005. כן ספקה החברה תחזיות צמיחה מרשימות לגבי הרבעון האחרון של 2006 ולשנת 2007 כולה.


מניות של חברות סלולר סלקום פרטנר ופלאפון.

"ככה זה כשאוהבים" מנסה לשכנע אותנו אחת מחברות הסלולר המובילות, הצפויה גם היא ליהנות מיום האהבה. חברות הסלולר מנסות כבר תקופה ארוכה לקדם את טכנולוגית הדור השלישי בקרב לקוחותיהם. המודל העסקי העומד בבסיס החדרת טכנולוגיית "הדור השלישי" הינו צריכה ושימוש מוגבר של שרותי מידע ותוכן.
ביום האהבה נוהגים אוהבים בעולם וגם בארץ לעשות שימוש מוגבר בעיקר במתנות ובהפתעות אך גם במשלוח של סמסים רבים לבני זוגם. ייתכן והשנה ביום האהבה, לאחר החדרה קשה ויקרה של "הדור השלישי", יחלו חברות הסלולר ליהנות סוף סוף מהכנסות שיבואו מההודעות של האוהבים.
נותר לנו רק לחכות להנפקתה הצפויה של מניית סלקום בארה"ב ולתוצאות הכספיות של פרטנר ובזק (המחזיקה בפלאפון) כדי לראות אם לאהבה יש מחיר.חברת התרופות פייזר- באו לחזק ויצאו חלשים

יום האהבה עשוי לסייע גם לפייזר, יצרנית התרופה לאין אונות, ויאגרה, שהואשמה לאחרונה בכך שהתרופה שבייצורה מעודדת גברים לקיים יחסי מין (ובכך כביכול מגבירה את האיידס בעולם). אם ויאגרה מעודדת פעילות מינית, אז אין ספק שגם ואלנטינס דיי מעודד כזאת פעילות ובהתאם צריכה לעלות גם צריכת הויאגרה בעולם.

בתחילת השנה פרסמה פייזר, יצרנית התרופות הגדולה בעולם, דוחות מאכזבים לפיהם הכנסות החברה בשנת 2006 צמחו בשני אחוז בלבד תוך ירידה ברווחים ממכירת תרופות (לעומת רווח הון בגין מכירת חטיבת המוצרים לצרכן לחברת ג'ונסון אנד ג'ונסון בעבור 16.6 מיליארד דולר).

על רקע נתונים מאכזבים אלה ולשיפור המצב נאלצה פייזר, בינואר האחרון, לפטר כ – 10,000 מעובדי החברה.

תנאי להצלחת תוכנית ההתייעלות בה פתחה החברה הינה עמידה, תרתי משמע, ביעדים שקבעה החברה ואולי גם בפעילות מעודדת צמיחה של יום האהבה.
הסתייגות: אין לראות במאמר זה כייעוץ לרכישה או מכירת נכסים פיננסיים. המלצה זו אינה מתחשבת בצרכיו ובנתוניו הפיננסיים של כל אדם. העושה שימוש כלשהו בהמלצה זו, עושה זאת על אחריותו בלבד.
לתיאום פגישה 03-5251544

Please publish modules in offcanvas position.

צור קשר